Bycie przedsiębiorcą nie jest łatwe, chociaż daje wiele satysfakcji. Mam wrażenie, że jedną z największych zmór jest samotność w biznesie. Przejawia się to często brakiem wsparcia w rozwiązywaniu problemów, w stawianiu czoła wyzwaniom czy brakiem możliwości przedyskutowania i przetestowania nowych pomysłów. Na szczęście jest na to recepta!

Znasz ten dowcip? Dobrze, że mam jednoosobową działalność gospodarczą, bo kiedy mówię do siebie już nikt nie może mi zarzucić choroby psychicznej. Po prostu robię posiedzenie zarządu.

Śmieję się za każdym razem, kiedy trafiam na niego w sieci. Moim zdaniem idealnie ilustruje on sytuację osób, które same borykają się z prowadzeniem własnej firmy. Nie bez powodu więc powstają przeróżne zrzeszenia, kluby, grupy wsparcia, konferencje czy inne biznesowe eventy, mające na celu gromadzenie w jedynym miejscu tych, którzy mają podobną drogę i wyzwania.

Ja chcę Ci wskazać dziś opcję, z której możesz skorzystać bez wychodzenia z domu i która nie jest rozwiązaniem jednorazowym, doraźnym. Chcę pokazać Ci ideę i zalety tak zwanych Biznesowych Grup Mastermind.

Biznesowa Grupa Mastermind to regularne spotkania przedsiębiorców (maksymalnie 5 osób), które odbywają się w stałym składzie i które umożliwiają uzyskanie wsparcia w problemach i wyzwaniach, które napotykasz na swojej biznesowej drodze. Mogą odbywać się stacjonarnie, ale coraz częściej praktykowaną metodą są spotkania online (dzięki takim narzędziom, jak Skype, Zoom, Google Meet itd.).

Taka grupa wsparcia jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem szczególnie, gdy czujesz, że:
+
utknąłeś(-łaś), a bardzo chciałbyś(-łabyś) ruszyć do przodu,
+

szukasz solidnego wsparcia w biznesie,

+

nie chcesz już być samotny(-na) w biznesie,

+

potrzebujesz energii i nowych pomysłów,

+

potrzebujesz przegadać swoje wyzwania i problemy.

Jeśli dopiero zastanawiasz się nad tym, aby założyć działalność gospodarczą, to też możesz dołączyć do Biznesowej Grupy Mastermind. Są one tak konstruowane, aby odpowiednio dopasować do siebie uczestników pod kątem wiedzy, doświadczenia i poziomu, na jakim są ich firmy. Istotne jest również to, aby członkowie takiej grupy nie stanowili konkurencji dla siebie nawzajem.

Fenomen uczestniczenia w Biznesowej Grupie Mastermind można zilustrować jednym, starym przysłowiem: Co dwie głowy to nie jedna!
Jeśli czytasz książki biznesowe i rozwojowe, to zapewne kojarzysz klasyczną pozycję Napoleona Hill’a “Myśl i bogać się”, w której znajdziesz cały rozdział poświęcony tzw. “trustowi mózgów” oraz korzyściom i zaletom płynącym z uczestnictwa w nim.

Ja pozwolę sobie wypunktować te najważniejsze:

+

mobilizacja i motywacja – deklaracja celów przed członkami grupy i rozliczanie się z nich,

+

wsparcie mentalne i biznesowe,

+

nowe kontakty,

+

wsparcie mentalne i biznesowe,

+

nauka i czerpanie z doświadczeń pozostałych członków grupy,

+

kameralna grupa,

+

możliwość spojrzenia na swoje problemy z innej perspektywy,

+

systematyczna praca,

+

precyzyjnie dobrani ludzie (dostosowany poziom i brak konkurencji),

+

wzajemna promocja,

+

bezpieczne warunki (duży nacisk na poufność, szacunek i zaangażowanie).

Można je podsumować jednym stwierdzeniem: rozwój Twojej firmy.

Spotkania mają z góry ustaloną strukturę, a czas jest mocno kontrolowany. Zazwyczaj trwają one 90 minut, podczas których każdy z uczestników w ramach krótkiej rundki opowiada o swoich sukcesach z ostatniego tygodnia.

Następnie odbywa się kolejna, podczas której uczestnicy rozliczają się ze swoich zobowiązań. W tym momencie następuje najważniejsza część, czyli tak zwane „gorące krzesło”. Na “gorącym krześle” siada się po to, aby przedstawić grupie swój problem i uzyskać dla niego różne, możliwe rozwiązania. Zasada jest taka, że każdy odpowiada każdemu, czyli pomysły generowane są przez wszystkich uczestników grupy.
Ten moment jest niezwykle wartościowy, ponieważ niesie ze sobą podwójną korzyść. Pierwszą jest to, że otrzymujesz różne rozwiązania Twojego problemu, drugą natomiast jest możliwość nauki i inspirowania się pomysłami innych osób.

Jeśli podoba Ci się ta idea, to zapraszam Cię serdecznie do moich Biznesowych Grup Mastermind. Do końca czerwca trwa rekrutacja do grupy dla początkujących, (czyli tych osób, które dopiero planują założyć działalność lub mają ją już około roku) i zaawansowanych, (czyli tych osób, mają działalność dłużej niż dwa lata).

Spotkania zaczynają się 7 lipca i odbywać się będą co tydzień przez 3 miesiące. Poza spotkaniami, każdy uczestnik raz w miesiącu będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnej, 30 minutowej sesji ze mną. Planuję też zaprosić kilku gości (specjalistów w różnych dziedzinach) na dodatkowe, kameralne spotkania biznesowe. Do dyspozycji będziecie również mieć dedykowaną grupę na Facebooku, która wesprze Was w kontakcie pomiędzy naszymi spotkaniami.

Jeśli więc czujesz, że to coś dla Ciebie, masz otwartą głowę i chcesz się zaangażować w ten projekt to zrób pierwszy krok i wypełnij ankietę rekrutacyjną.

Zapisz się na newsletter i pobierz „Prostą strategię dla małego biznesu, która pomoże mu wzrastać”!

.
 • karty do pracy z osobistymi granicami

  Karty do pracy z osobistymi granicami (nowa edycja)

  150,00 
 • Robię biznes bez spiny plakat motywacyjny

  Robię biznes bez spiny – plakat motywacyjny a4

  19,50 
 • Centrum Powodzenia plakat motywacyjny na biurko

  Centrum Powodzenia – plakat motywacyjny a4

  19,50