Tak zwany „Szablon dnia” (nazwa własna) jest kolejnym krokiem w ramach mojej osobistej rewolucji. Nosiłam go już dawno w głowie, ale wywiad, który przeprowadziłam z Grażyną Pawtel-Lorente mocno mnie zainspirował i zmotywował do tego, aby taki szablon rozpisać sobie na kartce i… wprowadzić go w życie TU i TERAZ.

Tak ważne jest to, aby nie tylko zdobywać wiedzę, ale ją OD RAZU wdrażać! Serio! Nic nam z wiedzy, jeśli jej nie wykorzystujemy w swoim życiu!

A co do szablonu:

+

musi być rozrysowany, spisany na kartce (think on paper! – czyli myśl na papierze!);

+

powinien być dostosowany do Twoich potrzeb, stylu życia i przede wszystkim wspierać Twoje cele;

+

nie musi być wersją ostateczną – zrób wstępny zarys i modyfikuj go aż do skutku (mając jednak w głowie zawsze to, że Twoja efektywność i produktywność jest równie ważna jak Twój odpoczynek).

Mój szablon mniej więcej wygląda tak:

}

7:00 – 8:00 Pobudka.

}

8:00 – 12:00 Czas święty: skupiam się wyłącznie na ważnych dla mojego biznesu projektach: np. tworzeniu nowych produktów, pisaniu wpisów na bloga, nagrywaniu podcastów. Nie odbieram maili, wiadomości z komunikatorów i nie planuję żadnych innych aktywności. Staram się pracować w trybie Pomodoro –znasz?

}

12:00 – 14:00 Przerwa na obiad i inne drobne sprawy domowe, odpoczynek.

}

14:00 – 16:00 Czas „bieżączki”: skupiam się na sprawach związanych z moim biznesem, które są tzw. „bieżączką” czyli ogarniam skrzynkę mailową, faktury, aktywności w social mediach, odpowiadam na wiadomości, umawiam się na spotkania, konsultacje, załatwiam też częściowo sprawy prywatne, etc.

}

16:00 – 21:00 Czas luźny: dla mnie i mojej rodziny. Mogę wtedy pracować, ale nie muszę. Spędzam czas z rodziną lub wybieram się na tzw. „artystyczną randkę”. Czytam, spotykam się ze znajomymi, uczę się.

Oczywiście, są pewne wyjątki od tego szablonu. Do końca stycznia mam umówione terminy, których już nie przełożę, a będą zaburzać mi ten szablon. Na szczęście to pojedyncze incydenty i przyszłe terminy będę się starała umawiać już na odpowiednią część dnia.

Jak Ci się podoba? Masz ochotę się zainspirować?

Jeśli chcesz popracować ze mną nad swoim szablonem dnia to serdecznie zapraszam!

Odcinek 45

Odcinek 45

Zastanawiasz się jak bez spiny przygotować swoją firmę do świąt? Znajdź 10 minut i posłuchaj tego odcinka!

Odcinek 44

Odcinek 44

temat odcinka: JAK PRZEBIĆ SIĘ Z OFERTĄ PRZEZ INTERNETOWY ŚMIETNIK? Co robić kiedy w sieci zrobił się wielki ścisk i...

 • MAŁGORZATA GABRYŚ COACHING

  Coaching – pakiet spotkań

  520,00 
 • karty do pracy z osobistymi granicami

  Karty do pracy z osobistymi granicami (nowa edycja)

  150,00 
 • workbook o poczuciu własnej wartości

  Workbook „Wszystko zaczyna się od poczucia własnej wartości” (plik PDF)

  72,00